Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com

Kladenská veverka – vyhodnocení soutěže

Dne 28. června 2022 se v reprezentačních prostorách Magistrátu města Kladna konalo a předání cen účastníkům této soutěže ze Střední zdravotnické školy a VOŠZ Kladno.

Soutěž má dlouhou tradici a každoročně se do ní zapojí mnoho desítek dětí různých věkových kategorií a také z různých zemí.  Děti se snaží ztvárnit pomocí několika uměleckých forem téma Ochrana životního prostředí, vztah k živé přírodě vůbec. Letos přibylo k tradičnímu tématu ještě téma Včely a včelaři. 

Mladí umělci se snažili výše uvedená témata zpracovávat pomocí výtvarných technik – jako je například malba, grafika, kresba a koláž. Kromě toho se celá řada účastníků pokusila vytvořit velmi zajímavé práce v oblasti literární. Šlo například o působivá vyprávění, povídky či básně.

Odborná porota, jejímiž členy byli například malíř a grafik Mgr. Přemysl Povondra, ředitel NSEV Kladno Čabárna Petr Starý, ředitelka SZŠ a VOŠZ Kladno RNDr. Daniela Tomsová a Mgr. Václav Vondrovský, vybrala a ohodnotila nejlepší práce z oblasti Literární soutěž – zde se na prvních místech umístili Kristýna Stehlíková, Anna Hrubá a Viktorie Tauscheová. V oblasti Malba si pak vedli nejlépe Veronika Boumová, Hana Machková a Karolína Klemptová. V kategorii Kresba porota ocenila zejména práce Hanky Grimmové, Nikoly Pechové a Terezie Tiché. 

Všichni tito žáci ze Střední zdravotnické školy a VOŠZ Kladno si určitě s sebou odnesli nejen různé odměny, ale také pocit, že se pokusili připomenout nám všem, jak je příroda pro nás více než důležitá  a že se v ní dá stále najít a odhalit mnoho krásného, co je potřeba nejen zachycovat do výtvarné či literární podoby, ale především chránit a vážit si všeho, co nám příroda nabízí.

                                                                                                                     

Mgr. Václav Vondrovský

Aktuality

Image

Kladenská veverka – vyhodnocení soutěže

20.7.2022

Předání cen účastníkům.

Image

Předávání diplomů VOŠ

30.6.2022

V slavnostním prostředí radnice obdrželi studenti naší školy diplom VOŠ.

Image

Slavnostní předání výučních listů

30.6.2022

Předali jsme výuční listy oboru ošetřovatel.

Image

Praxe Itálie Fermo

30.6.2022

Třetí ročníky měly možnost strávit týden na praxi v Itálii

Image

Exkurze FN Motol

29.6.2022

Exkurze do FN Motol obor ošetřovatel

Kontakty

+420-312 243 123
Havířská 1141, 272 01 Kladno
svzs@svzskladno.cz