Výběrová řízení
Informace o suplování
SVZS na Facebooku
Žákovská knížka - Bakaláři
VytisknoutVytisknout

Krakov, Osvětim - září 2017

Dvoudenní zájezd

Krakov, Osvětim – PolskoVýsledek obrázku pro polsko

25.9. a 26.9.2017

V pondělí 25. 9. 2017 brzy ráno začal výlet pro 40 studentů do Polska. Po příjezdu k našim sousedům jsme měli možnost navštívit město Krakov. Následoval výstup na hrad Wawel, na kterém jsme se podívali i do Katedrály svatého Stanislava a svatého Václava. Hrad Wawel má i tajemné kouzlo díky tomu, že slouží jako pohřebiště polských králů. Poté jsme přešli na náměstí města Krakov, které se aktuálně řadí mezi jedno z největších náměstí v Evropě.

Druhý den nastal nejzásadnější bod našeho programu – Osvětim a Auschwitz. Vybaveni čokoládou a příjemnou průvodkyní jsme postupně odhalovali děsivá tajemství, která Němci napáchali na lidech. Myslím, že pro nikoho to nebyl pěkný zážitek, ale rozhodně by tyto hrůzy měl vidět každý na vlastní oči. Ačkoliv na tomto místě nechtěl nikdo zůstat déle, než bylo skutečně nutné, návrat domů jsme si asi nikdo nepřáli.

Myslím, že můžu mluvit za všechny zúčastněné, když řeknu, že výlet jsme si jednoznačně užili a pro každého z nás byl poučný. Doufáme, že další výlety budou alespoň z poloviny tak dobré jako byl tento.

Fotografie ze zájezdu si můžete prohlédnout ve FOTOGALERII.

Žáci SZŠ a VOŠZ Kladno

Novinky

Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická Kladno
Kladno, Havířská 1141, 27201.
Tel.: +420 312 243 123 | e-mail: svzs@svzskladno.cz