Výběrová řízení
Informace o suplování
SVZS na Facebooku
Žákovská knížka - Bakaláři
VytisknoutVytisknout

Mosty česko-německé historie

Ve dnech 28. září až 4. října 2014 žáci SZŠ a VOŠZ Kladno přivítali ve svém městě žáky partnerské školy z THS Wetzlar v Hessensku. Proběhla druhá část výměnného pobytu v rámci projektu: Mosty česko-německé historie pod záštitou Česko-německého fondu budoucnosti.

První den jsme strávili ve škole, kde proběhlo přivítání německých studentů vedením školy, a věnovali jsme se jazykové animaci. Naše kroky dále směřovaly na radnici města Kladna, kde jsme byli přijati primátorem a následně si prohlédli naše město.

Další dny jsme se věnovali více historii. V úterý jsme navštívili Muzeum ghetta v Terezíně, spolupracovali jsme společně s německými partnery na workshopu pod názvem „Od čísla ke jménu“ a navštívili jsme také Malou pevnost. Ve středu jsme se společně vydali do Prahy do Židovského muzea, kde jsme absolvovali přednášku a prohlédli si židovské památky. Němečtí studenti ocenili vzdělávací program v německém jazyce. Oba tyto dny byly přínosem jak pro české, tak i pro německé žáky.

Čtvrteční dopoledne jsme strávili v prostorách školy na společném výtvarném workshopu. Druhá část dne se odehrála ve sportovním duchu. Odebrali jsme se do lanového centra v SAMK Kladno, kde jsme si všichni společně užili mnoho zábavy a své unavené ruce jsme šli protáhnout na bowling. Tím jsme příjemně zakončili náš den. V pátek dopoledne jsme se společně zúčastnili několika vyučovacích hodin. Poté proběhl feedback s vedením školy. Páteční odpoledne jsme strávili procházkou historickou Prahou.

Němečtí studenti navštívili mnoho zajímavých míst a získali velké množství přínosných informací. Z celého projektu jsme byli všichni velmi nadšeni, přineslo nám to mnoho zkušeností a procvičili jsme si cizí jazyky. Tohoto projektu jsme se mohli zúčastnit díky podpoře Česko-německého fondu budoucnosti, Krajského úřadu Středočeského kraje, města Kladna a společnosti TEPO. Účast na výměnných pobytech do budoucna rozhodně doporučujeme.

Žáci SZŠ a VOŠZ Kladno

Mosty česko-německé historie
Mosty česko-německé historie
Mosty česko-německé historie
Mosty česko-německé historie
Novinky

Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická Kladno
Kladno, Havířská 1141, 27201.
Tel.: +420 312 243 123 | e-mail: svzs@svzskladno.cz