Výběrová řízení
Informace o suplování
SVZS na Facebooku
Žákovská knížka - Bakaláři
VytisknoutVytisknout

Odborná praxe v Německu

Díky obrovské snaze našich profesorů ze Střední a Vyšší zdravotnické školy v Kladně, jsme se mohly zúčastnit výměnného programu s německými žáky.

Na začátku jsme se staly žáky naší partnerské školy a měly tak možnost nahlédnout do hodin biologie a chemie. Po celý týden jsme objevovaly krásy města Norimberku, seznamovaly se s novými lidmi, poznávaly jinou kulturu a docházely na praxe do zařízení se zdravotnickým a sociálním zaměřením. Zde jsme pečovaly o nemocné, směřovaly naši pozornost na rozvoj dětské tvořivosti a samy byly obohaceny o kreativní nápady. V rámci našeho oboru, jsme navštívily unikátní zdravotnické muzeum, kde jsme se získaly mnoho cenných informací týkajících se našeho oboru vzdělávání.

Těšíme se, až se role vymění a naše německé kamarádky v blízké době navštíví Kladno, Prahu a naši školu. Plánujeme jim ukázat praxe v České republice a dát jim možnost stát se, alespoň na chvíli, zase naopak žáky naší školy.

Tento pobyt nám dal hodně nových zkušeností, hezkých zážitků a pevných přátelství snad i na celý život. Odvezly jsme si vzpomínky, které můžeme sdílet s ostatními, a tak si je navždy pamatovat.

17.3.-23.3.2019

Lothar-von-Faber Schule, Norimberk, Německo

Adéla, Lucie, Tereza a Veronika

Odb. praxe v Německu
Odb. praxe v Německu
Odb. praxe v Německu
Odb. praxe v Německu
Odb. praxe v Německu
Novinky

Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická Kladno
Kladno, Havířská 1141, 27201.
Tel.: +420 312 243 123 | e-mail: svzs@svzskladno.cz