Psychologická olympiáda - krajské kolo

Vítězka Krajského kola psychologické olympiády je z Kladna

Dne 18. února 2020 proběhlo v prostorách Střední zdravotnické školy a VOŠZ Kladno Krajské kolo psychologické olympiády, kterou zahájila ředitelka školy RNDr. Daniela Tomsová společně s krajskou radní Středočeského kraje pro sociální oblast Mgr. Anetou Heřmanovou.

Dvanáct úspěšných účastníků z kol okresních se snažilo během svých prezentací na téma „Můj velký sen“ zaujmout porotu, jejímiž členy byli Mgr. Lenka Dohnalová, hlavní sestra Oblastní nemocnice Kladno, PhDr. Jana Petráková, ředitelka ZSI Kladno, PhDr. Mgr. Miluše Jůnová, ředitelka Domova seniorů Nové Strašecí, JUDr. Miroslav Petrák, ředitel Domova pro seniory Kladno a plavkyně ČR Markéta Pechová.

Všichni zúčastnění předvedli velmi zajímavé výkony. Porota nakonec vybrala tři nejlepší. Třetí místo obsadila Martina Uldrichová ze SZŠ a VOŠZ Kolín, na druhém místě se umístila Tereza Patráková ze SZŠ Benešov a celkovou vítězkou se stala Sandra Švecová ze Střední zdravotnické školy a VOŠZ Kladno. Ta pak postupuje do kola celostátního, které se bude konat 1. – 2. dubna 2020 v Kyjově.

Zajímavým zpestřením soutěže byla i prezentace a beseda s plavkyní Markétou Pechovou, která si splnila svůj velký sen – přeplavat kanál La Manche – a to i přes svůj zdravotní handicap.

V závěru soutěže poděkovala ředitelka SZŠ a VOŠZ Kladno RNDr. D. Tomsová všem zúčastněným a organizátorům za zdárný průběh soutěže a popřála vítězce Sandře Švecové hodně síly a štěstí v celostátním kole psychologické olympiády.