Výběrová řízení
Informace o suplování
SVZS na Facebooku
Žákovská knížka - Bakaláři
VytisknoutVytisknout

Zájezd Osvětim, Krakov

25.9.-26.9.2018

Dne 25. září jsme navštívili koncentrační tábor Auschwitz-Birkenau v Polsku. Viděli jsme místa, která známe z učebnic a vyprávění, jenž je prostorách, plynových komor, krematoria a místností, kde ve strašných podmínkách lidé trávili poslední chvíle svého života, velmi intenzivní. Prošli jsme po stejných místech, kde rostla německá nacistická ideologie na úkor života nevinných obelstěných lidí.

Druhý den, kdy nám také o něco více přálo počasí, jsme navštívili významné město polské kultury Krákow, ležící na řece Visle, jehož hlavními znaky jsou bohatá historie, krásná architektura a bezpočet zajímavých kaváren a podniků, což, troufám si říct, jsme všichni považovali za příjemné zakončení našeho dvoudenního zájezdu.

Myslím, že exkurze tohoto charakteru jsou důležité, a to hlavně pro mladé lidi, kteří objevují, utvářejí si svůj charakter, názory a hledají ve světě své místo. Uvědomění si toho, že minulost byla skutečností, realitou, ne tak dávnou. Je důležité, abychom se poučili z chyb minulosti, aby se už neopakovaly, ale zároveň si zapamatovali to důležité, díky čemuž máme možnost tu dnes být.

Lidská odvaha, víra, naděje a síla bojovat i v situacích, kdy je naše pozice znevýhodněna, i v dobách, kdy jsme vystaveni těžké morální zkoušce, i ve chvílích, kdy jediné, co nám zbylo, jsme my sami.

Karolína Knákalová, ZL2

Fotografie z akce si prohlédněte ve FOTOGALERII.

Novinky

Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická Kladno
Kladno, Havířská 1141, 27201.
Tel.: +420 312 243 123 | e-mail: svzs@svzskladno.cz