Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com

Erasmus+ "Společně můžeme"

V loňském roce se podařilo Střední zdravotnické škole a VOŠZ Kladno zapojit do projektu Erasmus + s názvem Společně můžeme, kde kromě České republiky figuruje Itálie, Portugalsko, Francie a Španělsko.
V týdnu od 27. 2. do 3. 3. 2023 proběhla na naší škole v pořadí již druhá mobilita (po listopadové Itálii), pro které bylo vybráno téma „péče o seniory“. V rámci týdenního programu navštívilo osm zahraničních učitelů a žáků např. Domov seniorů Pod Lipami ve Smečně či Alzheimer centrum Pohoda
v Novém Strašecí.

Celý týden je doprovázeli naši žáci a učitelé, kteří se zapojují do aktivit, které pro ně předem připravili. Zahraniční žáci jsou ubytováni u našich žáků v rodinách, čímž si prohlubují znalosti a komunikační dovednosti v anglickém jazyce. Do projektu jsou zapojeny školy, které se specializují kromě sociální činnosti na výuku arteterapie, psychologie, zdravotnické péče nebo mimoškolní pedagogiky. Máme tak možnost diskutovat podobná témata, avšak z různých úhlů pohledu a různých školských systémů.
Další mobility, které naše žáky a učitele čekají, budou v Portugalsku (březen 2023), ve Španělsku (listopad 2023) a Francii (leden 2024). Každá země má vybraný jiný tematický okruh, tedy v rámci celého projektu pokryjí naše školy důležitá témata, kterými se ve výuce zabývají.
Věříme, že spolupráce na zahraničních projektech je velikým přínosem nejen pro žáky, kteří se jich aktivně účastní, ale rovněž pro celou školu.

Erasmus + - Společně můžeme

Aktuality

Image

Prague walks with English

7.6.2023

Vyzkoušeli jsme si jaké to je být v Praze zahraničním turistou.

Image

ZL3 navštívila společnost Beznoska

7.6.2023

ZL3 si v rámci odborné praxe rozšířila znalosti o výrobě implantátů

Image

Projekt IKAP stínování odborných učitelů

5.6.2023

V rámci prijektu IKAP odjela naše paní ředitelka a odborné učitelky stínovat na partnerskou školu do It...

Image

Návštěva Komerční banky

5.6.2023

V rámci výuky předmětu Ekonomika  jsme navštívili místní pobočku Komerční banky

Image

Informace k podzimnímu termínu maturitní zkoušky

1.6.2023

Bližší informace k podzimnímu termínu maturitních zkoušek

Kontakty

+420-312 243 123
Havířská 1141, 272 01 Kladno
svzs@svzskladno.cz